Reference/realizace

Pavel Tománek

Vážený pane Houfku,
viděl jsem na webu i krátkou reportáž o Vaší firmě. Uchvátila mne, přestože již mám svůj věk.
V době svého mládí jsem byl svědkem rozvoje německé firmy Erwin Junker, brousicí technika, avšak v oblasti obrábění kovů.
Výroba jejího prvního stroje byla analogická tomu, jak vznikal váš prvý výrobek. Její prvý stroj byl začátek růstu firmy , která začínala ve stodole.
Jsem založením strojař a těší mne, když vidím, že i v Česku dokáže schopný člověk vybudovat kvalitní výrobní firmu a navíc tzv. z nuly.
Zakladatel, pan Junker ve zdraví dosáhl obrovského rozvoje své  firmy a přeji Vám, ať se totéž povede i Vám při zachování zdraví a optimismu.

Richard Mareš, Valk Welding CZ

Vážený pane Houfku,
Shlédl jsem video „Aleš Houfek – Z garáže mezi špičku v oboru“, které je na streamu.
Pěkné video, pěkný příběh. Fandím Vám... :-)

Zdeněk Mařas

,,Hlavním důvodem, proč jsem šel do HOUFKA, je česká výroba. Byl jsem se podívat v té fabrice, než jsem ten stroj koupil. Tam mě provedli celým provozem. Opravdu perfektní, strašně se mi tam líbilo. Byl jsem uchvácený, všechno se vyrábí v Česku."

AURIS AB, Švédsko

„Nemám slov! Nebo tedy ne moc slov, kromě „absolutně špičková práce“. Stroj je nyní jako úplně jiný stroj. Velké tvary pro naše velké Lyry, malé tvary pro zvonkohry, vše tak perfektně funguje.“

„Tak špičkový servis a potkat takové  lidi jako vy, kteří berou svoji práci vážně, rádi jí dělají a rádi se potkávají s dalšími lidmi.  Celkový zážitek byl extrémně příjemný.“

AURIS AB, Švédsko

„Jsme velmi rádi, že jsme koupili tento stroje se všemi příslušenstvími navíc, protože opravdu zásadně ovlivňují výsledek práce.  Například: Systém ofuku čistí brusný papír, papír nyní vydrží snad napořád. Prostě stroj snů! Absolutně skvělé s ním pracovat!
Jen doufám, že až bude jednou potřeba přenastavit stroj, tak bude někdo ve Švédsku schopen udělat stejně dobrou práci jako lidé od Houfka„

Časopis Kuriere drzewnym, Polsko

Jako mozaika

Při výběru strojového vybavení naší firmy jsme se rozhodli pro české stroje. K prvnímu kontaktu s firmou Houfek došlo na veletrhu DREMA. Značku  HOUFEK jsme našli na veletrhu v Poznani. Můj otec vzhledem k technickému vzdělání a zkušenosti, umí zhodnotit a ocenit technickou stránku strojů. U Houfka ocenil silnější konstrukci strojů v porovnání s jinýma. Ceny jsou srovnatelné s jinými výrobci. Už před DREMOU jsme měli zaplacenou zálohu na stroj jiné značky, ale zrušili jsme ji a rozhodli jsme se pro značku HOUFEK. Před definitivním rozhodnutím jsme ještě byli v jiné firmě, která už takový stroj má a udělali jsme pár testů. Později k nám pak přijeli 2-3 firmy také na testy strojů Houfek a koupili je po nás.

Prvním strojem byl model Buldog 5. Jak uvádí výrobce, v jeho širokopásových bruskách je hlavním rysem spojení univerzálního použití stroje, jednoduchost konstrukčního řešení a snadný a bezpečný provoz.Stroj je vybaven brousícími agregáty typu R a C a frézujícím agregátem typu F, s čtyřstrannými, vyměnitelnými noži. Pogumované pracovní válce mají průměr 160 mm. Pracovní stůl je zvedán motorem. Jeho pozice je měřena elektronicky a hodnoty jsou zobrazovány na digitálním displayi. Zvedání prvního pracovního válce se provádí na ovládacím panelu stroje, zatímco zvedání druhého válce se provádí mechanicky. Oscilaci brusného pásu zabezpečuje koncák za pomoci opto elektronického infračerveného snímače. Akustické zabezpečení má pozitivní vliv na komfort práce se strojem. Širokopásové brusky řady Bulldog si našli zákazníky nejenom v Polsku, ale také kromě jiného v Indii, Austrálii, Spojených státech a také trefili i do Afriky.

Buldog byl jen začátek

Stroj byl zakoupen před 6-7 lety. Pracovník servisu k nám jezdí pravidelně. Zaměřuje se na monitorování stroje, kontroluje jeho stav. Podle jeho slov, navzdory vysokému pracovnímu vytížení je stroj jen málo opotřebovaný. Buldog není jediný stroj českého výrobce, který máme v strojovém parku našeho stolařství. Postupně jsme do dílny zakoupili dlabačku, srovnávací a tloušťkovací frézku a na přelomu roku 2015 a 2016 ještě přibyla pásová bruska. Stejně jak u prvního stroje, tak i koupě dalších byla výsledkem jednání na veletrhu. Jednou se stalo, že český výrobce nejdříve stroj vystavoval na veletrhu a pak ten stroj skončil u nás v Nowym Tomyślu. Byla i taková situace, že šlo o příležitostní koupě, jako v případě srovnávací frézky − Přijeli jsme na veletrh koupit dlabačku,  Však na stánku jsme uslyšeli otázku, zda nemáme zájem o srovnávačku. Klient, který si ji zamluvil, se jí vzdal. Pro nás to byla příležitost, domluvili jsme se na místě.

Česká dominance

Nejnovější přírůstek je pásová bruska z řady Basset. Je vybavena motorem 3 kW/4 HP a charakterizována následujícími parametry: 1440 ot./min, 17 m/s. Elektrický zdvih stolu je schopný stůl zvednout do výšky 420 mm. Odsávání je nainstalováno na obou stranách stroje. Tento stroj, stejně jako jakýkoliv jiný stroj značky HOUFEK je vyroben v souladu s bezpečnostními normami CE. V současné době pracujeme v našem stolařství nejvíce na českých strojích. Většina obrobků je broušena na  Buldogu. Na pásové brusce Husky brousíme především nohy stolů. Menší komponenty jako nohy nebo rámečky brousíme na brusce Cindy. Strojový park ještě doplňuje, mimo jiné, obráběcí centrum Weeke, brusky Prochera a lisy místní výrobce Steblo. Během exkurze ve stolařství objevujeme ještě stroj dalšího českého výrobce. Na otázku či je fanouškem českých strojů, je jednoduchá odpověď: "Nemusí být nutně české, ale dobré! - dodává s úsměvem pan Przybylský

 

Můžeme se zaručit:

  1. Stroje vyrobené v Čechách
  2. Pozáruční servis
  3. Velký výběr příslušenství
  4. Stroje vysoké kvality

© 2019, HOUFEK a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

SEO a internetový marketing

Nahoru ↑